Історичний трилер про Голодомор очима журналіста Ґарета Джонса показали у Львові

ціна правди фільм Україна кабельне телебачення Тульчин

25 листопада у львівському кінотеатрі «Кінопалац» відбулась перша в країні прем’єра історичного трилера «Ціна правди» за участі знімальної групи. Режисерка — лауреатка «Золотого глобусу» та номінантка на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд.

«Ціна правди» — це історія британського журналіста Ґарета Джонса. У 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоби викрити правду про злочини сталінського режиму. Журналістка Ада Брукс відкриває йому очі на «радянську утопію». Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком, він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та репресії. Його викриття згодом стануть основою для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла. Фільм — спільного виробництва Польщі, України та Великої Британії. Зйомки проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

«Є три причини подивитися цей фільм. По-перше – це соціальний контекст у якому ми сьогодні існуємо, коли питання правди та пост-правди є вкрай актуальним. По-друге, це болісна тема найстрашнішого геноциду в історії нашого народу, штучно створеного радянською владою Голодомору. По-третє, у цьому фільмі зіграли світові зірки – Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард», – каже маркетинг-директорка FILM.UA Group Поліна Толмачова.

Львів вкотре стає першим містом для прем’єри багатьох фільмів українського виробництва.

«Саме у Львові на українські фільми завжди повні зали. Дякуємо за чудовий приклад, сподіваємось, що всі міста також будуть демонструвати таку ж велику зацікавленість українським кіно. Цей фільм не лише про Голод, цей фільм про журналістику справжню, про професію і особу журналіста як приклад, про боротьбу проти системи і фейків. Його треба бачити» — каже продюсер фільму Єгор Олесов.

Гранд-прем’єра фільму за участі творчої команди фільму та режисерки фільму Аґнєшки Голланд пройде 27 листопада у київському кінотеатрі «Київська Русь».