Фільм «Анна» про жінок на Донбасі увійшов до шорт-листа престижної британської премії BAFTA

анна короткометражний фільм Україна про Донбас Каннський кінофестиваль новини кіно кабельне телебачення Тульчин

Українська короткометражна стрічка «Анна», над якою працював ізраїльський режисер Декель Беренсон, потрапила до шорт-листа британської кінопремії БАФТА (BAFTA).

BAFTA – одна з найпрестижніших кінопремій, яка щороку присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва. І, як повідомляють представники церемонії, український короткометражний фільм «Анна» потрапив до її шорт-листа.

На сайті кінопремії зазначається, що до списку номінантів у категорії «Найкращий британський короткометражний фільм» увійшло 10 фільмів. Серед них – стрічка «Анна».

Фільм про жінок на Донбасі – це проєкт України, Ізраїлю та Великобританії. Режисером картини виступив ізраїльський кінотворець Декель Беренсон. Світова прем’єра фільму відбулася у травні 2019 року на Каннському міжнародному кінофестивалі.

За сюжетом, стрічка «Анна» розповідає про мати-одиначку, яку зіграла Світлана Барандіч, що живе на охопленому війною Донбасі. Вона працює на м’ясопереробному комбінаті, виховує 16-річну доньку і палко мріє про краще життя. Анна думає, що у цьому їй допоможе шлюбне агентство, яке знайомить українських жінок з чоловіками-іноземцями. Тому вона звертається до представників організації.

Нагадаємо, наприкінці жовтня акторка Світлана Барандич, яка зіграла головну роль у фільмі «Анна», отримала перемогу на кінофестивалі в Ірландії. Вона стала лауреаткою у номінації «найкраща акторка» на Міжнародному кінофестивалі Річарда Гарріса.